Меню

Вбив обучение

Після прийняття технічних вимог за термінами зберігання голосового та інтернет-трафіку оператори почали оцінювати суму додаткових витрат за законом Яровий.

За оцінкою «Вимпелкому», в цьому році додаткові витрати оцінюються в 6 млрд рублів (приблизно 17 рублів на одного абонента в місяць з розрахунку 58,2 млн абонентів, починаючи з червня). На найближчі п’ять років витрати складуть 45 млрд рублів, тобто приблизно за 13 рублів на одного абонента в місяць. У нас вбив обучение.

Можна припускати, що приблизно на таку суму в середньому повинні підвищитися тарифи для населення, щоб компанія могла зберегти рентабельність на колишньому рівні. Хоча потрібно зробити знижку, що для певних користувачів тарифи підвищаться більш значно, ніж для інших. Наприклад, витрати на зберігання інтернет-трафіку у кожного оператора набагато перевищують витрати на зберігання голосових розмов. Тому логічно припустити, що в першу чергу повинні підвищитися тарифи для користувачів інтернету і пакетних тарифів з включеними мегабайтами.

Можливо, оператори знайдуть способи скоротити витрати, щоб підвищення тарифів не стало таким значним. Наприклад, логічно було б встановити максимальний обсяг споживаного інтернет-трафіку на необмежених тарифів — ліміт на добову і місячну передачу з помегабайтною оплатою за перевищення трафіку.

В Росії стільниковий зв’язок і інтернет — одні з найдешевших у світі. Ймовірно, з цієї причини влади вважають, що оператори можуть встановити обладнання за свій рахунок, а підвищення тарифів для користувачів не завдасть серйозного удару по їх добробуту.

Згідно постанови № 445 «Про затвердження Правил зберігання операторами зв’язку текстових повідомлень користувачів послугами зв’язку, голосової інформації, зображень, звуків, відео — та інших повідомлень користувачів послугами зв’язку», оператори телефонного зв’язку і послуг передачі даних для цілей передачі голосової інформації зберігають голосовий трафік і текстові повідомлення в повному обсязі протягом 6 місяців, а інтернет-провайдери з 1 липня 2018 року зберігають трафік в нульовому обсязі, а з 1 жовтня 2018 року — в повному обсязі. Оператор повинен зберігати трафік на території Росії. За погодженням з ФСБ допускається зберігання трафіку на «технічні засоби накопичення інформації», що належить іншому оператору зв’язку.

Яндекс.Метрика