Державне агентство автомобільних доріг України розробило законопроект про внесення змін щодо контролю якості виконання ремонтно-будівельних робіт.
Про це повідомляється на сторінці Укравтодору в Facebook.
«Відповідно до європейського досвіду, Укравтодор має намір створити» чорний список «недобросовісних компаній. З метою нормалізації цього питання Укравтодор розробив проект закону про внесення змін щодо контролю якості виконання ремонтно-будівельних робіт», — повідомили в компанії.
В Укравтодорі відзначають, що відповідний закон дозволить врегулювати питання використання «чорних списків» при проведенні тендерів на ремонт і будівництво доріг.
У Держагентстві також відзначили результати аудиту технічного стану об’єктів, яке провело ДП «Дорожній контроль якості». Згідно з результатами перевірки об’єктів, роботи на яких виконувалися в 2016 році, був складений список недобросовісних підрядників.
Так, за критерієм «поява нових дефектів» визначено 9 недобросовісних підрядних організацій, які виконували роботи в Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Рівненській, Хмельницькій та Волинській областях.
За критерієм «невиконання ліквідації виявлених дефектів» визначено 10 компаній, які здійснювали роботи в Закарпатській, Рівненській, Хмельницькій, Волинській та Львівській областях.
За критерієм «неякісної ліквідації виявлених дефектів» визначено 2 компанії, які здійснювали роботи в Черкаській і Миколаївській областях.
За критерієм «неповної ліквідації виявлених дефектів» визначено 5 компаній, які здійснювали роботи в Полтавській, Житомирській, Донецькій та Київській областях.
За критерієм «невчасної ліквідації виявлених дефектів» визначено 2 компанії, які здійснювали роботи в Житомирській області.
Виявлені недоліки підрядники повинні будуть ліквідувати в рамках гарантії.
В Укравтодорі повідомили, що частина виявлених недоліків після відповідних доручень ліквідовано. Там, де недоліки не усунуто, проводиться робота в порядку, передбаченому чинним законодавством.
Як раніше заявляв глава компанії Славомір Новак, Укравтодор планує створити «чорний список» підрядників дорожніх робіт. На них повинна лягати 100% відповідальність за технічні дефекти при ремонті доріг.