NASA і Über створять літаюче таксі до 2020 року: Вже скоро вони з’являться в ОАЕ і США


Компанії Über та НАСА підписали відповідну угоду.

Планується розробити комплекси трафіку для виробництва літальних апаратів типу таксі, тестування яких збираються робити в 2020 році. У минулому році були опубліковані подробиці цього грандіозного проекту, з метою його стикування з вимогами авіації. Але на цьому етапі проект і залишався досі. Зараз компанія Über знову активізувала свою діяльність з його втілення, про що повідомили представники концерну на конференції Tech Summit, що проходила в Лісабоні. У доповіді, зокрема, було сказано, що укладена угода з NASA на розробку «безпілотної системи управління транспортною мережею». Для NASA це стало черговим приводом для того, щоб розібратися в подробицях, як будуть пересуватися безпілотні літальні апарати, що використовують повітряний простір для польотів на малій висоті, і яким чином буде забезпечуватися безпека цих польотів.
У планах Über створення апаратів з вертикальним зльотом і посадкою, що літають на низьких висотах. У машині зможуть розміститися чотири пасажира, а швидкість, з якою вона буде пересуватися – більше трьохсот кілометрів на годину. У середньому поїздки будуть здійснюватися на відстань не менше 20 кілометрів. Посадкові майданчики планується розмістити на дахах будинків, туди будуть підніматися пасажири після виклику таксі. Директор по продуктах компанії Über Джефф Холден розповів, що виведення на повну потужність проекту літаючих таксі буде здійснено приблизно до 2023 року. До речі, у втіленні багатьох етапів проекту будуть брати участь і колишні співробітники NASA, досвід яких дуже стане в нагоді компанії Über. Перші літаючі таксі з’являться в Лос-Анджелесі.

Поки це перший випадок співпраці компанії Über з національним космічним агентством. Тоді як у NASA вже укладено кілька угод, спрямованих на розвиток системи управління трафіку літаючих автомобілів. Але контракт з Über став одним з перших, що стосуються не космічних, а «маловисотних» проектів.
Фахівці розраховують, що UberAir буде здійснювати набагато більше рейсів, ніж звичайне таксі. Але особливу увагу слід приділити не тільки ефективності, але і безпеки здійснення польотів. А для цього необхідно внести глобальні зміни в технології управління повітряним простором. Міська інфраструктура повинна бути змінена відповідним чином, з урахуванням можливості зльоту і посадки аэромобилей. Для цього компанія Über збирається укласти угоди з п’ятьма авіабудівними організаціями з Бразилії, Америки та ОАЕ.

Варто відзначити, що аеротаксі вже здійснювали пробні польоти в різних точках земної кулі. Зокрема, німецький безпілотний автомобіль, що пересувається по повітрю, створений фірмою Volcopter, в кінці вересня цього року виконав дебютний політ в Дубаї. На церемонії був присутній наслідний принц шейх Хамдан бін Мохаммед. Після польоту планувалося провести серію випробувальних заходів з підготовки до запуску послуги повітряного транспорту в сфері пасажирських перевезень.
Літаючий автомобіль від Volcopter важить трохи менше 300 кілограмів, при цьому загальна маса перевезених ним вантажів або пасажирів не повинна перевищувати 160 кілограмів. При завантаженні «на максимум» він зможе пролетіти 27 кілометрів зі швидкістю 70 кілометрів на годину. Середня швидкість апарату близько ста кілометрів у годину, як одного з основних елементів у нього є кільцева рама, оснащена вісімнадцятьма повітряними гвинтами.

Перший політ тривав близько п’яти хвилин, безпілотник, перебуваючи на висоті кількох сотень метрів, зробив кілька кіл над піщаним пляжем. У тестовому польоті брали участь аеротаксі дрібносерійної версії, вона може літати лише на охоплюються GPS відкритих просторах. Надалі компанія Volcopter в рамках угоди з владою міста Дубай, планує встановити на безпілотник системи уникнення зіткнень з нерухомими об’єктами та іншими літальними апаратами, що знаходяться в повітрі.
Безпілотні таксі Volcopter будуть використовуватися тепер в Дубаї, так як угода про це була підписана в червні цього року. Поки вони будуть працювати в тестовому режимі, виконуючи польоти, тривалістю до півгодини. Повною мірою сервіс аеротаксі буде введений в експлуатацію протягом майбутніх п’яти років. Виклик аеротаксі буде здійснюватися за допомогою спеціального додатка, встановленого в смартфон. Аналогічні програми вже досить успішно функціонують протягом останніх кількох років у сфері звичайного таксі. Аеромобілі Volcopter будуть автономно перевозити до двох осіб. Влада міста Дубай розраховують, що служба аеротаксі буде запущена вперше в світі саме в їх місті.

На даний момент кілька світових авіабудівних компаній зайняті проектуванням легких безпілотників і пілотованих літальних об’єктів, з допомогою яких можна перевозити обмежене число пасажирів на невеликі відстані в межах міста або передмістя. Один з лідерів авіабудування в Європі, концерн Airbus нещодавно випробував рухову установку для міського аеротаксі, що вважається новою перспективою в перевезеннях. Випробування були визнані успішно пройденими, але подробиці про них виробники воліють поки тримати в секреті.

Добавить комментарий

Related Posts

Что нужно знать о замене ремней безопасностиЧто нужно знать о замене ремней безопасности

Что нужно знать о замене ремней безопасности? Ремень безопасности ломается редко, но, когда это происходит, многие оказываются в затруднительной ситуации. Это не самый популярный расходный элемент, который можно найти в

Стоит ли покупать запчасти для иномарок через интернетСтоит ли покупать запчасти для иномарок через интернет

тоит ли покупать запчасти для иномарок через интернет Многие автомобилисты Украины предпочитают покупать иномарки. Это обусловлено множеством факторов, начиная от высокой степени надежности и заканчивая повышенной комфортабельностью. Отечественным автомобилям редко

Выкуп битых автоВыкуп битых авто

Бажаючи придбати новий автомобіль або із-за необхідності терміново продати пошкоджену машину, кожен автолюбитель може зіткнутися з необхідністю проходити технічну діагностику, готувати цілий пакет необхідних документів, шукати клієнтів і постійно витрачати